Evaluare Națională clasa a VIII-a, an școlar 2017-2018

CALENDARUL de desfăşurare a evaluării naţionale pentru absolvenții clasei a VIII-a, în anul şcolar 2017-2018
Cazuri Speciale (Simularea Evaluarii Nationale 2018 / Evaluarea Nationala 2018)
Metodologia de organizare si desfasurare a evaluarii nationale pentru elevii clasei a VIII-a
Ordin privind organizarea si desfasurarea Evaluarii Nationale pentru absolventii clasei a VIII-a in anul scolar 2017-2018
Plan de activitati/masuri privind organizarea si desfasurarea evaluarii nationale in anul scolar 2017-2018

Rezultate obtinute de elevii nostri la olimpiadele si concursurile scolare, in anul scolar 2015-2016

NE MÂNDRIM CU EI!  mandrie

  REZULTATE OBŢINUTE DE ELEVII NOŞTRI LA OLIMPIADELE ŞI CONCURSURILE ŞCOLARE,  ÎN ANUL ŞCOLAR 2015-2016   OLIMPIADA DE LECTURĂ CA ABILITATE DE VIAŢĂ- FAZA PE SECTOR
  1. ISAIA CARMEN, CLASA A VIII- a A,  PREMIUL II
  2. OANCEA CASIANA ARIANA, CLASA A VII-a B, MENŢIUNE
  OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ- FAZA PE SECTOR  
  1. ŞENDRIUC AGATA, CLASA A VII-a A, PREMIUL III
  2. CERNEA BIANCA IOANA, MENŢIUNE
OLIMPIADA DE FIZICĂ- FAZA PE SECTOR
  1. IONESCU VLAD, CLASA A VI-A B, PREMIUL III
CONCURSUL DE CHIMIE „LAZĂR EDELEANU” - FAZA PE SECTOR
  1. BURCUŞEL MONICA, CLASA A VII-a A, PREMIUL III
  2. PREGHITZ CRISTIANA , CLASA A VII-a B, MENŢIUNE SPECIALĂ
  3. DOICU ANDREI, CLASA A VII-a B, MENŢIUNE SPECIALĂ
  4. STĂNESCU MIHNEA BOGDAN, CLASA A VII-a A, MENŢIUNE SPECIALĂ
  5. TABACU MIHNEA, CLASA A VII-a B, MENŢIUNE SPECIALĂ
  6. ANASTASIU RAREŞ, CLASA A VII-a A, MENŢIUNE SPECIALĂ
  OLIMPIADA DE LIMBĂ ENGLEZĂ- FAZA PE SECTOR
  1. HAMOD SAMR, CLASA A VIII-B, PREMIUL II
  2. BURCUŞEL MONICA, CLASA A VII-a A, PREMIUL II
  3. NEDELCU VICTOR, CLASA VII-a A, PREMIUL III
  4. CRANTA DARIA, CLASA A VIII-B, MENŢIUNE
  5. POPESCU ŞTEFAN, CLASA A VII-a A, MENŢIUNE
  OLIMPIADA DE ISTORIE - FAZA PE SECTOR
  1. ISAIA CARMEN, CLASA A VIII- a A, MENŢIUNE
  OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂFAZA PE MUNICIPIU
  1. CERNEA BIANCA IOANA, MENŢIUNE
  OLIMPIADA DE LECTURĂ CA ABILITATE DE VIAŢĂ- FAZA PE SECTOR
  1. ISAIA CARMEN, CLASA A VIII- a A,  PREMIUL I
  OLIMPIADA DE ISTORIE - FAZA PE MUNICIPIU
  1. ISAIA CARMEN, CLASA A VIII- a A, MENŢIUNE
OLIMPIADA DE LIMBĂ ITALIANĂ FAZA PE MUNICIPIU
  1. BUNDĂ RAREŞ ALEXANDRU, CLASA A VII-a A, PREMIUL I
  2. OANCEA CASIANA ARIANA, CLASA A VII-a B, PREMIUL II
  3. POPESCU ŞTEFAN, CLASA A VII-a A, PREMIUL II
  4. MORLOVA IULIA, CLASA A VII-a A, PREMIUL II
  5. ŞENDRIUC AGATA, CLASA A VII-a A, PREMIUL II
  6. STĂNESCU MIHNEA BOGDAN, CLASA A VII-a A, PREMIUL III
  7. URSU DIANA, CLASA, A VII-a C, PREMIUL III
  8. GEORGESCU SABINA, CLASA A VIII-a A, PREMIUL I
  9. ISAIA CARMEN, CLASA A VIII- a A, PREMIUL II
  10. MELINTE LORENA, PREMIUL III
OLIMPIADA DE LIMBĂ ENGLEZĂ FAZA PE MUNICIPIU
  1. BURCUŞEL MONICA, CLASA A VII-a A, PREMIUL I
  2. NEDELCU VICTOR, CLASA A VII-a A, PREMIUL II
  3. HAMOD SAMR, CLASA A VIII-a B, PREMIUL II
  CONCURSUL DE CHIMIE „LAZĂR EDELEANU” - FAZA PE MUNICIPIU
  1. DOICU ANDREI, CLASA A VII-a B, MENŢIUNE
  2. PREGHITZ CRISTIANA , CLASA A VII-a B, MENŢIUNE SPECIALĂ
  3. BURCUŞEL MONICA, CLASA A VII-a A, MENŢIUNE SPECIALĂ
  OLIMPIADA DE LIMBĂ ITALIANĂ FAZA NAŢIONALĂ
  1. GEORGESCU SABINA, CLASA A VIII-a A, PREMIUL I
  2. ISAIA CARMEN CLASA A VIII- a A, PREMIUL II
  3. BUNDĂ RAREŞ ALEXANDRU, CLASA A VII-a A, PREMIUL II
  4. OANCEA CASIANA ARIANA, CLASA A VII-a B, PREMIUL III
  CONCURSUL NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ  COMPER, LIMBA ROMÂNĂ - FAZA NAŢIONALĂ
  1. MIU DIANA MIHAELA, CLASA A VI-A B, MENŢIUNE
  CONCURSUL NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ  COMPER, MATEMATICĂ - FAZA NAŢIONALĂ
  1. MOŢ SABIN IOAN, CLASA A VIII-A B
  CONCURSUL NAŢIONAL DE DESEN  IUBIM NATURA- ARMONIILE TOAMNEI, ED. a II-a, organizat de Palatul copiilor din Alexandria  
  1. ŞENDRIUC AGATA, CLASA A VII-a A, PREMIUL I
  2. COTEANU MELANIA, CLASA A VIII-a B, PREMIUL I
  CONCURSUL DE MACHETE: ORA DE CIRCULAŢIE RUTIERĂ
  1. ECHIPAJUL CLASEI A III-a A, LOCUL AL II-LEA PE SECTOR
  CONCURSUL DE CHITARĂ ORGANIZAT DE „PEPINIERA DE TALENTE”
  1. HODĂR ISSO, CLASA A V-a B TROFEUL „PEPINIERA DE TALENTE”